1 Yorum

PCnet yılın en iyilerini seçmiş… Ama küçük bir farkla.

Bilirsiniz aylık dergilerin çoğu için Aralık sayıları en kolay olanlarıdır. Kapak zaten baştan bellidir: “Yılın en iyi ..’leri!” Artık yılın en neleri olduğu derginin ne dergisi olduğuna göre değişir, yılın en seksi kadın ve erkekleri, en gözde tatil yöreleri, en başarılı şusu busu, en güzel bebek örgüleri, böyle sürer de gider. İnsanlar da naapsınlar, can sıkıntısını gidermek için olsa gerek, bu listeleri merak edip alır okurlar, sonra da hayal kırıklığıyla -ki bu sonuç hiç şaşmaz işte- verdikleri paraya yanarak dergiyi bir kenara atarlar.

Pcnet Dergisi Aralık 2010 sayısı kapağıDoğan Burda Grubu’nun çıkardığı “bilgisayar ve internet” dergisi PCnet de bu geleneği bozmamış. Soldaki resmi büyütünce göreceksiniz ki, 2010 yılı Aralık sayısının kapak konusu büyük ve son derece önemli bir dosyadan oluşuyor. Kocaman bir “YILIN YILDIZLARI” başlığıyla tanıtılan bu dosyanın açıklaması derginin kapağında şu şekilde verilmiş: PCnet editörleri 2010’un en iyi donanım, yazılım ve web sitelerini seçti. Yılın parlayan 130 yıldızını yakından tanıyın!” Gerçekten de anonsun dört bir yanında bir sürü yıldız uçuşuyor .

Kapakta verilen bu haberle heyecana kapılan biz okurlar, hemen ilgili sayfaları bulmak için dergiyi karıştırmaya başlıyoruz. Hah, ortalarda bir yerlerde buluyoruz işte, gerçekten de kapsamlı bir dosya, içinde ne ararsan var, her  türlü elle tutulan veya tutulamayan bilgisayarla ilgili ürünün sıralaması sayfalarca yayınlanmış.

Hepsine baştan bakmak isteğiyle, bölümün en başına gitmeye çalışıyoruz ve buluyoruz, işte karşımızdaPCnet dergisinin Aralık 2010 sayısında 2009'un en iyileriEnler” sayfasının başlangıç sayfası. Ama o da ne, yıldızlar falan tamam ama, “YILIN YILDIZLARI” kocaman başlığının altında aynen şunlar yazmıyor mu:

“PCnet editörleri, 2009 yılının en başarılı ürünlerini, web sitelerini ve yazılımlarını seçti. Karşınızda 2009’un yıldızları!”

Ne, 2009‘un mu? İyi ama, 2009‘un en iyi ürünlerini ne yapacağız ki biz? PCnet, sen ne diyorsun? Bunu bize nasıl yaparsın ha, nasıl??!!!

(Asıl, başlığın altındaki oldukça ayrıntılı açıklamalar daha komik aslında. Seçimin ne büyük özenle yapıldığı, nasıl zorlanıldığı, aslında listelere giremeyen ama gayet iyi özelliklere sahip daha bir sürü ürünün var olduğu vb. vb. Pek güzel olmuş gerçekten.)

One comment on “PCnet yılın en iyilerini seçmiş… Ama küçük bir farkla.

  1. Yani aralık ayı en’ler ayı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: